Księga Gości

» Księga Gości

Szczęść Boże!

Drogi Gościu, Parafianinie, Przyjacielu…
Cieszymy się, że tu jesteś. Być może dobry Bóg pozwolił nam gdzieś się spotkać. Być może razem szukaliśmy Jego miłości, razem wychwalaliśmy Jego dobroć.

Podziel się, Siostro i Bracie, wrażeniami z tego spotkania. Formularz do wpisu jest dostępny na końcu strony.

Zapraszamy

 


2016-11-25
Pracownicy i dzieci z Ochronki w Żorach

Kolejny raz pragniemy bardzo serdecznie podziękować całej Wspólnocie Novare za zorganizowanie „Akcji ciastowej” na rzecz dzieci uczęszczających do Ochronki przy parafii św. św. Ap. Filipa i Jakuba w Żorach. Za życzliwość i dobroć serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

 


2016-08-09
Mirek Śmietana i Zespół YAI 2016 🙂

Korzystając z wolnej chwili chcę bardzo serdecznie podziękować Wszystkim wspaniałym ludziom z Grupy Novare za OGROMNĄ pomoc, wsparcie, cierpliwość, uśmiech na twarzy, które mogłem dostrzec podczas festiwalu w Żorach!!!

W trakcie YAI i po, wszystko pędziło w szalonym tempie i nie zdążyłem wszystkim wyrazić swojej ogromnej wdzięczności, ale podczas pobytu w Krakowie wraz z resztą naszego zespołu pamiętaliśmy o każdym z Państwa w naszych modlitwach i spotkaniach z Franciszkiem 🙂

Jestem ogromnie poruszony jednością, profesjonalizmem, solidną pracą i niesamowitymi efektami widocznymi podczas tych kilku dni i teraz.

Przede wszystkim chcę podziękować grupie rejestracji i zakwaterowania (z Panią Basią, Kasią, Panem Bartkiem i Tomkiem na czele) za wykonanie najtrudniejszej części całego festiwalu. Cytując Henrego i liderów z Jesus Youth: ”jeszcze nigdy nie widziałem tak sprawnej rejestracji pomimo wielu niespodzianek. Osób, które z uśmiechem witały pielgrzymów w dzień i noc”.
Sami pielgrzymi byli pod ogromnym wrażeniem i teraz czekamy na ich relacje i świadectwa 🙂

Następnie chcę podziękować Panu Jackowi i Grzegorzowi za niesamowite zorganizowanie transportu w każdym znaczeniu tego słowa. Czy to liderzy, czy biskupi, czy zwyczajni pielgrzymi, czy w Żorach, czy z Krakowa, Katowic a nawet Łodzi – wszystko przebiegło tak sprawnie!!! 🙂

Kolejne podziękowania dla grupy promocyjnej z Panią Asią i Panem Bogdanem na czele. Za wszelką promocję w radiu, telewizji, gazetach, internecie. Za zorganizowanie wywiadów i… broszurki, której chyba żadne słowa nie opiszą 🙂

Podziękowania dla Pana Rafała, który jako koordynator ”sekcji uwieczniania najważniejszych momentów” przyczynił się wraz ze swoim zespołem do zapisania tych pięknych chwil na zdjęciach i filmach. Teraz z radością mamy do czego wracać 🙂

Ogromne dzięki dla grupy dekoracji z Panią Iwonką na czele!!
Osobiście bardzo rzadko się wzruszam, ale gdy zobaczyłem najpierw scenę w MOK-u, a potem Anioła na rynku… naprawdę szacunek!! Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem!! 🙂

Chcę też podziękować wszystkim tłumaczom z Panią Basią T.na czele za podjęcie się tak trudnego wyzwania, za poświęcony czas i za umożliwienie innym wsłuchania się w to, co przez innych chciał powiedzieć Pan Bóg! 🙂

Wielkie podziękowanie dla Pana Grzegorza R. i Pana Jacka za czuwanie nad oprawą liturgiczną i służbą ołtarza podczas Eucharystii i procesji – wyszło przepięknie!!!

Dziękuję Panu Andrzejowi i jego zespołowi za koordynację porządkową w czasie festiwalu, za to że wszystko sprawnie i bezpiecznie przebiegło od początku do końca!! 🙂

To był wspaniały czas, który bez Państwa pomocy i ciężkiej pracy nie miałby miejsca!!

Zwracając się do Państwa z prośbą o pomoc, byliśmy świadomi, że zaczynami współpracę z zespołem profesjonalistów, ale to co zobaczyliśmy podczas tych kilku miesięcy-tygodni-dni przewyższyło wszelkie nasze oczekiwania.

W imieniu całego naszego zespołu chcę jeszcze raz wyrazić ogromną wdzięczność oraz dumę z tego, że mogliśmy z Państwem współpracować.

Chapeau bas!!!!! 🙂

 


2016-03-29
Ochronka parafialna Żory

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim członkom Wspólnoty Novare za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu „zbiórki Palmowej” na rzecz dzieci uczęszczających do Ochronki przy parafii św. Ap. Filipa i Jakuba w Żorach. Za życzliwość i dobroć serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

 


2016-03-23

Marek

Szczęść Boże!
Gratuluję znakomitego zaplanowania i przygotowania trasy. Pomysł z oznaczeniem na rozwidleniu dróg taśmami odblaskowymi umieszczonymi na drzewach – znakomity!!
Auto które podjeżdżało by wspomóc tych, którzy już nie mogli – również trafiony pomysł.

Koniecznie proszę o przekazanie informacji osobom zaangażowanym w oprawę Mszy Św., iż jak to powiedział mój dobry kolega, którego wyciągnąłem na EDK, iż nie pamięta ostatnio takiej Mszy Św. – gdzie widać było takie zaangażowanie w oprawę liturgiczną, śpiew itd…

Nie traćcie zapału! Do następnego roku.
Pozdrawiam serdecznie!
Marek

 


2015-06-15
Ochronka parafialna Żory

Znów mi przyszło serdecznie Wam podziękować (całej Wspólnocie Novare i wszystkim życzliwym nam wspólnotom parafii ) za pamięć, życzliwość i wsparcie dzieci uczęszczających do parafialnej ochronki. Akcje ciastowe organizowane przez Waszą Wspólnotę są dużym „zastrzykiem finansowym” dla naszej organizacji. Z ostatnich akcji udało nam się wyposażyć salę gimnastyczną w suchy basen z kulkami, który daje tyle radości naszym maluszkom (2,3,4-latki) jak również doposażyć sale zabaw (ok.4.000 zł).
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.
Ewelina Bednarczyk kierownik ochronki, pracownicy a przede wszystkim dzieciaki.

 


2015-03-22
Gabriela, Robert, Klara Klimkowie

„W codzienności dojrzeć Jego błysk poprzez szarość dnia powszedniego” – to nie tylko hasło przeczytane na stronie Novare – to żywe motto Waszej wspólnoty.

Razem z moją żoną Gabrysią i córką Klarą doświadczyliśmy obecności aniołów wśród nas – Was. Przywieźliście powiew nadziei, tchnienie nowego, błysk Jego światła i wspólną radość pomagającą przezwyciężyć lęk w trudnym czasie choroby.

Nasze serca biją z podziękowaniem za niespodziewaną, muzyczną obecność Novare na urodzinach Gabrysi.

Przekuliście w czyn słowa poety:

Mam do siebie prawo
Tylko w niewielkiej części!
To, co ze sobą zabiorę,
W jednej skrzyni się zmieści.

Nie dla siebie tu jestem!
Tylko chwilę tu trwam.
Nie zabiorę tego, co wezmę,
Ani tego, co dam.

Żyję pełną piersią,
Choć nie mam do siebie prawa.
Sens ma tylko jedno –
Dawać, dawać, wciąż dawać…

– Adam Szafraniec

Dziękujemy
Klimko-rodzinko

 2014-06-23
Ania z Wodzisławia

Dziękuję bardzo za wspaniałą i niezapomnianą pielgrzymkę do Częstochowy.  Za piękną oprawę, śpiew, modlitwę. Wspomnienia i to co mam w sercu bezcenne. Pozdrawiam wszystkich uczestników. Do zobaczenia za rok.

 

Dopisz się!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *