Żory – sierpień 2021

» Rekolekcje » Żory – sierpień 2021

Opublikowano: 31 sierpnia 2021

Sztuka rozeznania czyli jak mówi Bóg – rekolekcje Novare 27-28-29 sierpnia 2021

Za nami trzecie rekolekcje poprowadzone przez ojca Jacka Szymczaka.

Rozpoczęła je msza św. z ewangelią o pannach rozsądnych i głupich. Niby dobrze znana historia –  jedne weszły na ucztę, drugie nie. Ale co by było gdyby mimo braku oliwy do lamp zaczekały na Oblubieńca? Czy nasze tradycje, obrzędy i przyzwyczajenia nie oddalają nas od tego co najważniejsze?

Po mszy św.— wieczór uwielbienia – piękny czas na bliską relację z Panem.

Bóg jest bliżej, niż nam się wydaje, trzeba tylko znaleźć przestrzeń by usłyszeć Go w samym sobie. Dostaliśmy od Boga wszystko co potrzeba, ale nie wszystko używamy! Lęk nie pozwala słyszeć czego Bóg ode mnie pragnie, a  On powołuje nas do doskonałości. Jest przecież mądrym i doskonałym inwestorem!  Moje życie ma być chwałą Boga, wartość jest w tym kim jestem a nie co robię.

W kolejnych dniach usłyszeliśmy od ojca Jacka wiele pięknych słów, choć czasem wywracały do góry nogami nasze myślenie o Bogu.

Bóg wchodzi w naszą intymność, nie pokazuje wyższości i przewagi. Mówi nam: EFFATA – OTWÓRZ SIĘ. I przychodzi przez to co najdelikatniejsze i najwrażliwsze. Bóg to nie lew, a baranek zabity. A my chcielibyśmy Boga, który daje 100% pewności, że to co robimy uda się. Ale przecież wtedy pogwałciłby naszą wolną wolę! Jesteśmy zbyt cenni dla Boga, by przeżyć życie byle jak. Musimy mieć odwagę i podejmować ryzyko bo to MY jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie. Bóg – JESTEM- zawsze jest, nigdy nas nie opuszcza.

Tegoroczne rekolekcje były otwarte dla osób spoza naszej wspólnoty i radość nasza była ogromna, że tak wielkie było zainteresowanie Żorzan i nie tylko!

Mieliśmy również część rozrywkową- ognisko na Strzelnicy. Świętowaliśmy Złote Wesele (22+28) Karwowskich i Juraszków, dokładnie w tym dniu  ślubowali sobie oraz 22 rocznicę ślubu Jamrozików. Wbrew trendom współczesnego świata „ dinozaurów życia małżeńskiego” jest u nas całkiem sporo…

Teraz mamy czas na przemyślenia, refleksje, zmiany…A co w przyszłym roku???