CO MI DAŁA ALPHA?

» Wiadomości » CO MI DAŁA ALPHA?

Opublikowano: 22 stycznia 2023

22.10.2022-02.01.2023

„I obchodził Jezus całą Galileję, nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszelkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu. A wieść o Nim rozeszła się po całej Syrii. Przynoszono więc do Niego wszystkich cierpiących, których dręczyły rozmaite choroby i dolegliwości, opętanych, epileptyków i paralityków, a On ich uzdrawiał. I szły za Nim liczne tłumy z Galilei i z Dekapolu, z Jerozolimy, z Judei i z Zajordania”. (Mt 4, 23-25)

Kilka refleksji naszych braci:

 • po tych spotkaniach mam większą pogodę ducha, czyli przez słuchanie Słowa Bożego jestem poukładany bardziej wewnętrznie, niby jestem w więzieniu, ale w grupie tutaj czuję się wolnym,
 • spotkania dały mi to, że będę mógł po wyjściu dużo zmienić w swym życiu, na swej drodze. Patrzę na Pana Boga nie tylko przez pryzmat kościoła, księży, ale przez historie ludzi, którzy tworzą wspólnotę, ratują innych ludzi poprze życie w Panu Bogu. Spotkania, rozmowy były super i jestem szczęśliwy, że mogłem poznać tylu wspaniałych ludzi i historii. Dziękuję.
 • Kiedy przyszedłem pierwszy raz poczułem naprawdę bardzo miłą atmosferę, taką naprawdę serdeczność i otwartość. Co najlepsze to to, że od razu byłem chętny podzielić się swoimi uczuciami co bardzo rzadko mi się zdarza. Po prostu się otworzyłem jak nigdy. Więc dla mnie jest to osobiście naprawdę bardzo fajne, dobre i pożyteczne przeżycie i chcę jak najbardziej kontynuować tą moją drogę z Panem Jezusem po wyjściu więzienia.
 • Bardzo mi się podobają spotkania na Alphie. Zacząłem wierzyć w Boga. Po prostu super. Od razu lepiej mi się funkcjonuje w codziennym życiu i poznałem super ludzi, którzy prowadzą mnie w dobrą stronę. Super.
 • Moim zdaniem spotkania Alpha przebiegały bardzo fajnie, dla mnie był to bardzo miło spędzony czas. Jest to moja druga Alpha. Pierwsza była w ZK w Raciborzu. Bardzo fajni ludzie z wolności, którzy przede wszystkim przychodzą tu dla nas poświęcając swój czas. Mogłem poruszyć tematy, które w więzieniu są raczej tematem tabu. Na pewno utwierdzają moja wiarę te spotkania, która wydaje mi się jest w miarę silna. Bardzo dobre świadectwo byłego skazanego, spotkanie i Msza dziękczynna bardzo fajnie spędzony czas.
 • Alpha to miejsce spotkania się ze wspaniałymi ludźmi, którzy pomogli mi otworzyć serce na Jezusa. I jestem świadomy tego co napisałem. Nadmienię, że zostałem zarażony przez te osoby – dobrocią, wiarą i wytrwałością. Wydaje mi się, że chyba zwariowałem, ale jeżeli tak to ja chcę tego więcej. Proszę Was nie zmieniajcie nic w Kursie Alpha. Dziękuję.
 • Dziękuję za wiedzę, którą mi przekazano. Będę się bardzo starał nie zmarnować tego czego żeście mnie nauczyli i dziękuję, że chcieliście się ze mną podzielić. Dobrą robotę dla nas wszystkich robicie. Róbcie tak dalej. Po prostu jesteście potrzebni. Dziękuję.
 • Kurs Alpha jest bardzo potrzebny, zwłaszcza w takich miejscach jak ZK. Ludzie tego może nie powiedzą , ale potrzebują Boga. Rozmawiam codziennie z dużą ilością osadzonych i widzę i słyszę jak gdzieś tam wewnętrznie nie są za szczęśliwi. Mie Alpha pokazała jak można w krótkim czasie spędzić czas z Bogiem, czułem otwarcie się na Ducha Świętego, czułem i czuję obecność Boga, Jego obecność i przekaz jest dla mnie jasny, że Alpha jest dla każdego kto chce odnaleźć Boga. Zmieniłem się i wiem o tym doskonale, a myślałem, że w moim życiu, już nic się nie zmieni. Poznałem bardzo miłych i sympatycznych ludzi. Filmiki w prosty sposób przekazują prawdę, której nie widać. Dziękuję.
 • Przede wszystkim wspólnota ludzi, którzy tak sama jak ja chcą poznać lub poznali już Boga, Jezusa Chrystusa. Bardzo mi się podobają spotkania na Alphie. Niesamowity powiew Ducha Świętego. Jak najbardziej chciałbym dalej uczestniczyć w spotkaniach gdzie da się odczuć obecność Bożą.
 • Spotkania były bardzo potrzebne, w tym miejscu były prawdziwym światełkiem. Mogliśmy jako więźniowie się bardziej poznać „pod parasolem” naszej wiary. Poczuć się jako wspólnota w dodawaniu nam otuchy. Jedynie czego mi brakowało to bardziej spójna i konkretna formacja duchowa. My naprawdę mamy dużo wolnego czasu w tym miejscu. Może po każdym sobotnim spotkaniu dać jako zadanie napisać przez ten cały tydzień wypracowanie dla każdego uczestnika na dany, omawiany temat, a po zakończeniu kursu wręczyć nam wszystkie zapisane kartki, co byłoby wspaniałym dziełem dla niego po wyjściu na wolność.
 • Kurs Alpha znaczy dla mnie dużo i bardzo mi się podobał. Spotkałem tam ludzi bardzo miłych, uczynnych pomocnych. Kurs nauczy mnie podstawy spokoju dziecka i wiary, chciałbym to kontynuować.
 • Pierwszy raz zapisałem się na Alphę, nie wiedziałem co to jest. I bardzo mnie się spodobało. Można porozmawiać na różne tematy i o wierze w Boga. Zawsze będę modlić się do niego i mam go w sercu. Kocham go bardzo, tak jak moje dzieci kocham. Jestem bezdomny, ale dużo ludzi mi pomaga i Jezus daje mi swoją dłoń. Bardzo modlę się codziennie do niego, jest w moim sercu i będzie. Amen. Kocham Go i wierzę.
 • Jestem drugi raz bardzo mnie to wciągnęło. Na wolności chodziłem do kościoła
 • Poczułem się spokojny bez nerwów.
 • Kurs Alpha nie do końca powinien być promowany przez kościół katolicki, albowiem być może w ten właśnie sposób przebiegły i chytry pod postacią pobożności do kościoła katolickiego wdziera się teologia protestancka kościoła anglikańskiego????