Kurs Alpha – jesień-zima 2021/2022

» Wiadomości » Kurs Alpha – jesień-zima 2021/2022

Opublikowano: 2 lutego 2022

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.” (J 3,16) 

Kolejny Kurs Alpha za nami, gdzie mogliśmy głosić Dobrą Nowinę i ubogacać się wzajemnie spotkaniem Jezusa w swoim życiu.

A oto świadectwa uczestników:

 • Poznałem wspaniałych ludzi, bardzo miło spędziłem czas, bardzo lubiłem chodzić na te spotkania. Nie wiem jak to powiedzieć, powiem tak po każdym spotkaniu byłem pełny wiary, radosny, spokojny i mam nadzieję, że w marcu się spotkamy. Do zobaczenia.
 • Alpha pomogła mi nabrać wiary w Jezusa. Obudziło mnie ze snu niewiary. Dało mi nadzieję na lepsze jutro z Jezusem. Będę pragnął dążyć tą drogą z nadzieją, że nie zmienię tej drogi, z Alphą czuję się lepiej i atmosfera jest wspaniała. Dziękuję za kurs, który się odbył.
 • Moje spotkania w grupie Alpha … dało mi bardzo dużo przykładów jak można zmienić życie poprzez rozmowę z Bogiem sam na sam, wyciszając się, rozważając Jego życie. Poznanie jak inni obecni na spotkaniach radzą sobie z problemami szczególnie tutaj. Przykłady każdego uczestnika są inne, daje do myślenia,  daje też wiarę, ze można zmienić to co do tej pory robiliśmy źle. Jestem jak najbardziej za tworzeniem takich grup….
 • W kursie Alpha bardzo doceniam miłą atmosferę z ludźmi o dobrych sercach, wspólne modlitwy napełniły moje serce spokojem, bardzo duża wiedza opowiedziana z różnych perspektyw otworzyła mi oczy, a zaobserwowane przykłady ludzi, których zmieniło się życie poprzez spotkanie z Jezusem Chrystusem, na pewno nadzieję na odmienienie życia. Chcę iść tę drogą, a Alpha tylko mnie w tym umocniła!
 • Kurs Alpha bardzo mi pomógł żyć wiarą chrześcijańską, byciem chrześcijaninem mocniej. Pokazał mi, że można więcej niż tylko chodzić do Kościoła raz w tygodniu, że można być wspólnotą, częścią Kościoła, można też poznać Pana Boga bardziej i zbliżyć się do Niego jeszcze bardziej, można poznać wspaniałych ludzi, który żyją mocno Duchem Świętym i można rozmawiać z nimi o Panu Bogu i dzielić się doświadczeniem , jest to coś cudownego wspaniałe doświadczenie z Bogiem. Były dla mnie dużą radością uczestniczenia w kursie i poznania wspaniałych ludzi. Dziękuję wam bardzo za umocnienie mnie w wierze.
 • Uczestnictwo w Alphie dało mi większą wiarę w Jezusa. Nigdy nie miałem takich spotkań z ludźmi. Bardzo dobrze się czułem na spotkaniach, dawały mi jakaś siłę, spokój wewnętrzny byłem weselszy, całkiem inaczej spoglądałem na innych. Starałem się wszystkie konflikty, sprawy rozwiązywać polubownie, unikać kłopotów. Alpha dała mi dużo do myślenia na temat Jezusa, Kim był, co czynił i co oddał za nas. Bardzo miło sympatycznie spędzałem czas, na spotkaniach dużo się nauczyłem, inaczej patrzyłem na innych, po prostu dużo rozmyślałem. Dziękuję za wszystko.
 • Witam wszystkich z grona Alpha. Alpha daje  mi umocnienie w wierze, wzmacniam w sobie wiarę w Boga, Pana Jezusa. Jest dobra Alpha, bo czasem brakuje tego kto by wspomniał nie tylko o Bogu, ale o dobrych ludziach, którzy wierzą w to i jeszcze więcej umacniają. Te spotkania są potrzebne człowiekowi wierzącemu, …., są ludzie którzy w Boga nie wierzą, ale wysłuchują to co do nich się mówi. Ja jestem osobą wierzącą od urodzenia. Uwielbiam Alphę, jestem drugi raz w życiu na spotkaniu z Alphą. Myślę, ze Alpha pomaga dużo ludziom, którzy nie są pewni czy wierzyć w Boga, Pana Jezusa i wierzę, że co niektórzy zostają z Bogiem nie odchodzą i dalej wzmacniają swoja wiarę. To tyle co mogę napisać dziękuję.
 • Bardzo fajne i wzmacniające filmy, które dają do myślenia, łezka się kręci w oku.
 • Bardzo fajne spotkania i bardzo potrzebne
 • Spotkania grupy Alpha są super pozwoliły mi inaczej spojrzeć na otaczający mnie świat otworzyły oczy, że trzeba w coś wierzyć i wiara czyni cuda, iskierka nadziei, nie rozumiałem faktu, nie zauważałem, lecz moje życie zaczyna nabierać sensu, rozmowy szczere, projekcje filmów tematycznych, jest to bardzo dobre,…, podziwiam te osoby które są zaangażowane np. ….uśmiechnięta, mądra kobieta, potrafiła doradzić, wesprzeć duchowo, poczęstunek, jakieś pojednanie (…..) wspaniałe rozmowy, modlitwa. Kocham to.
 • Kurs Alpha był dobrym czasem, aby porozmawiać z innymi ludźmi na różne tematy dot. wiary w Boga. Dla mnie osobiście takie spotkania są potrzebne.
 • Myślę, że warto chodzić na Alphę. Można dużo się dowiedzieć, poznać ciekawych ludzi, posłuchać i podzielić się własnym doświadczeniem czy też usłyszeć świadectwa braci w Jezusie Chrystusie. Te spotkania dały mi nadzieje na lepsze jutro.
 • Alpha jest dla mnie ważna. Była dla mnie małą wspólnotą. Mogłem się dzielić swoim świadectwem i słuchać innych.
 • Moim zdaniem kurs Alpha daje możliwość poznawania odczuć i przeżyć oraz doświadczeń innych ludzi. Poznawania ich doświadczeń życiowych oraz wyciągania odpowiednich wniosków.
 • Sam fakt, iż będę za Wami tęsknił po ostatnim spotkaniu jest znakiem, że spotkania z Wami są potrzebne i dużo mi dały i dadzą (zaowocują). Jednym brakiem który można poprawić to było za mało konkretnych drogowskazów jak mamy iść dalej drogą, którą nam wskazano i którą wybraliśmy.
 • Jestem uczestnikiem już wielu spotkań Alpha i mimo to, z każdego spotkania wynoszę zawsze coś nowego dla siebie. Uważam, że spotkania powinny trwać do końca świata i jeszcze jeden dzień. Każdego dnia dziękuję Bogu za spotkanych ludzi i za wszystko czego doświadczam każdego dnia. Bóg zapłać.
 • Kurs Alpha na pewno zbliżył mnie do Boga. Pomaga mi w trudnych chwilach, jestem spokojny uczę się być dobrym człowiekiem, pomagać innym i dzielić Słowo Boże. We wspólnocie Alpha można podzielić się swoimi przeżyciami z drugą osoba.

Jezu dziękuję Ci, że niemożliwe czynisz możliwym…

A Ty moja Droga, Mój Drogi jeżeli chcesz tego samego doświadczyć co my, to widzimy się na kolejnym Kursie Alpha. Do zobaczenia