MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM SŁUGI BOŻEGO KS. FRANCISZKA BLACHNICKIEGO

» Wiadomości » MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM SŁUGI BOŻEGO KS. FRANCISZKA BLACHNICKIEGO

Opublikowano: 10 marca 2020

Drodzy Novarowcy

Czcigodny Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, dla wielu z nas postać dobrze znana, twórca Ruchu Światło – Życie, popularnej Oazy, dała też impuls i początek naszej wspólnocie Novare.  W 1995r. rozpoczął się proces beatyfikacyjny, a w 2015r. papież Franciszek wydał dekret o heroiczności jego cnót.

W wywiadzie 28 lutego 2019 dla e-Kai, ks. Abp Wiktor Skworc powiedział:

„Teraz oczekujemy na „ruch” kandydata na ołtarze, który – jak ufamy – wyjedna u Boga dar uzdrowienia konkretnego człowieka. Potem watykańska komisja lekarska musi go uznać za niewytłumaczalny z punktu widzenia współczesnej medycyny. Dopiero to otwiera drogę decyzji Papieża o beatyfikacji. Trzeba więc wytrwałej modlitwy i cierpliwości.”

Jestem pewien, że stać nas jako wspólnotę na taką modlitwę, a jest wśród nas ktoś kto takiej modlitwy potrzebuje – Ola Nowak.

Proszę Was wszystkich, Wasze rodziny, znajomych i …. dajmy szansę ks. Franciszkowi i prośmy go o zdrowie dla Oli. To codziennie tylko krótka modlitwa, i proponuję jeszcze jedną dziesiątkę różańca.

 

27 lutego 2020r. minęła 33 rocznica śmierci, wychodząc po mszy św. z katedry dostałem taki cytat ks. Franciszka: „Jeśli tego nie zrobisz, to to nie zostanie zrobione”.

 

zapraszam do modlitwy na ustach i w sercu Grzegorz

Każdego kto podejmie się modlitwy proszę o wpisanie się na formularzu

MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM SŁUGI BOŻEGO KS. FRANCISZKA BLACHNICKIEGO

Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.
Dziękujemy ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco miłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając przez jego wstawiennictwo łaski ZDROWIA DLA OLI NOWAK, o którą najpokorniej proszę. Amen.