Rekolekcje Stacjonarne i Wieczór Uwielbienia

» Wiadomości » Rekolekcje Stacjonarne i Wieczór Uwielbienia

Opublikowano: 5 września 2020

Z wielką niecierpliwością czekaliśmy na tegoroczne rekolekcje. Tym razem mieliśmy spotkać się w Rabce z ojcem Jackiem Szymczakiem, naszym ubiegłorocznym rekolekcjonistą. Jednak ze względów epidemiologicznych musieliśmy zrezygnować z wyjazdu do „czerwonej strefy”.

Na szczęście dzięki ogromnej kreatywności naszych wspaniałych organizatorów- rodzinom Fryszów i Krupów-mieliśmy rekolekcje stacjonarne w Żorach! Ojciec Jacek przyjechał do nas! W sobotę wysłuchaliśmy konferencji: „Instrukcja obsługi dla chrześcijanina” – jak znaleźć miejsce we wspólnocie parafialnej. Piękne i mądre to były słowa i na pewno każdy znalazł coś dla siebie.

Potem była Msza Św. i Wieczór Uwielbienia.

Radujcie się zawsze w Panu – serce chrześcijanina nie może być przygnębione, Ewangelia to przecież dobra nowina!

Bóg jest z nami i to jest powód do największej radości. Św. Jan od Krzyża powiedział: „Radość jest celem duszy: oświetla tego, kto ją ma i ogrzewa wszystkich, na których padają jej promienie”. Przeżyliśmy piękne rekolekcje, choć zupełnie inne; ale dzięki temy także osoby spoza naszej novarowej wspólnoty mogły w nich uczestniczyć. Zakończyliśmy ten czas Mszą Św.w niedzielę

Nie zabrakło też czasu na kawę, ciasta i inne dobroci….

Dziękujemy wszystkim za ten piękny czas, ktory mogliśmy przeżyć, za radość i dobre słowa.

„Wołajcie radośnie na cześć Pana wszystkie ziemie, 

Służcie panu z weselem.

Przyjdźcie i  radujcie się przed obliczem Jego.” ( Ps.100)