Rekolekcje w Rudach

» Wiadomości » Rekolekcje w Rudach

Opublikowano: 25 sierpnia 2019

Kolejne sierpniowe rekolekcje za nami. Tym razem gościliśmy w Opactwie Cysterskim w Rudach.
Przepięknie wyremontowany klasztor, cudowna Bazylika Matki Bożej Pokornej, duży park…W takich okolicznościach przyrody łatwiej przejść od codzienności do kontemplacji.

Konferencje dla nas prowadził ojciec Jacek Szymczak, dominikanin, dla młodzieży ks. Łukasz Nawrot, a dziećmi zajmował się niezastąpiony Mirek Śmietana.
Tematem rekolekcji było: KRÓLESTWO BOŻE JEST…

Ewangelie w wielu miejscach mówią o Królestwie Niebieskim, my rozważaliśmy przypowieści o :
– zaczynie- który powoli rośnie, ale potrafi tak zmienić zwykłą mąkę, że można z niej upiec najwspanialszy chleb;
– ziarnku gorczycy- które choć najmniejsze z ziaren, gdy wzrośnie staje się drzewem, w którym ptaki wiją gniazda;
– pannach mądrych, które czekały przygotowane na oblubieńca i głupich, które najpierw nie zabrały oliwy a potem, gdy im jej prakło nocą pobiegły ją kupić.
Czy Pan Młody pozwoliłby im dołączyć do orszaku weselnego nawet ze zgaszonymi lampami, gdyby jednak mimo wszystko na niego poczekały, gdyby były na miejscu?
Królestwo Boże to miłość. Miłość bezwarunkowa i nieskończona. Dobra nowina, którą przynosi nam Jezus- Królestwo Boże jest pośród nas,  tam, gdzie go przyjmujemy z wiarą i pokorą, tam rodzi się miłość, radość i pokój.

Przeżyliśmy piękny wieczór uwielbienia- chwaląc i wywyższając Pana ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
Było też coś dla ciała- oprócz pysznych posiłków wycieczka rowerowa do kaplicy św. Marii Magdaleny i poranna gimnastyka na którą zapraszali Bartek i Rafał.

Zwiedzaliśmy też klasztor z przewodnikiem, i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o miejscu i jego historii.A wszystko przeplatane było kawą, ciastem i arbuzami…. Po prostu cudowny czas rekolekcji!!

Panie daj nam siły, byśmy w codzienności nigdy nie zapominali o Królestwie Bożym. Niech Twoje Słowo pracuje w nas jak zaczyn, wzrasta jak ziarnko gorczycy i nauczy nas czekać i być przygotowanym na Twoje przyjście jak panny roztropne.


Album ze zdjęciami z rekolekcji w Rudach.