Novare Football Team

» Novare Football Team

footbaallteam1

Duża część naszej wspólnoty lubi aktywnie spędzać czas i rywalizować w różnorakich zawodach sportowych. Dlatego też praktycznie na każdym wyjeździe rekolekcyjnym organizowaliśmy turniej sportowy. Czasem były to rozgrywki piłkarskie (Bystra), zawody badmintona i piłkarzyków stołowych (Pogórze),  rzucania lotkami darta(Korbielów),  rodzinny tor przeszkód (Trzcianka), czy tor sprawnościowy i zawody siatkówki (Zakrzów).

Ten sportowy duch drzemiący w nas był wykorzystywany dalej na żorskich boiskach. Gdy nasze dzieci zasilały szeregi ministrantów organizowaliśmy wraz z ich księżmi opiekunami turnieje piłki nożnej: tatusiowie kontra synowie- ministranci. Potem gdy część naszych dorastających pociech stała się oazowiczami tatusiowie wraz z synami z NOVARE coraz częściej spotykali się na boisku z zespołami młodzieży oazowej, niejednokrotnie będąc zmuszonym wybierać między drużyną Oazy i Novare. Tak zawiązała się spora grupa piłkarskich zapaleńców, którą z czasem nazwano NOVARE FOOTBALL TEAM, a która miała też swoich wiernych Novarowych fanów, a raczej fanki.footballteam

Gdy w 2013 roku zawiązała się Żorska Amatorska Liga Orlika tzw. ŻALO, która składkami rozgrywkowymi miała wesprzeć leczenie ciężko chorego Jasia Wiśniewskiego, NOVARE FOOTBALL TEAM postanowiło włączyć się do akcji.  Drużynę stanowili seniorzy i juniorzy NOVARE oraz sympatycy naszej wspólnoty. Mimo rosnących z meczu na mecz emocji wszyscy zawodnicy musieli podporządkować się głównej, choć niepisanej zasadzie na boisku: Zero przekleństw! Była to niewątpliwie nasza forma świadectwa dla innych kilkunastu drużyn grających w lidze.

Ciężki wysiłek przeplatany niemałą satysfakcją i frajdą z samego grania został nagrodzony w sezonie 2014/2015 pucharem FAIR PLAY dla drużyny, która miała na swoim koncie najmniej żółtych i czerwonych kartek.