Najczęściej zadawane pytania

Co to jest Alpha?

Alpha to cykl 10 spotkań, prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia.


Dla kogo jest Alpha?

Alpha, choć przede wszystkim skierowana jest do ludzi, którzy nie chodzą do kościoła a chcieliby zaznajomić się z wiarą chrześcijańską, to jest to również odpowiednie miejsce dla chrześcijan, którzy pragną odświeżyć podstawy swojej wiary. To przyciąga różnorodną gamę gości, w tym ludzi w różnym wieku i o różnych poglądach. Niektórzy chcą rozpatrywać kwestie, czy Bóg istnieje, co dzieje się po śmierci, inni przychodzą podyskutować o jakichś szczególnych zagadnieniach, zrozumieć wiarę innych ludzi, czy zgłębić sens życia. Nikt nie jest jednak zobowiązany do zabierania głosu, można również przyjść i wysłuchać innych.


Jaką ma formułę?

Spotkania odbywają się co tydzień w ten sam dzień tygodnia. Każde spotkanie trwa od 19:00 do 21:00. Każda sesja zaczyna się od poczęstunku, co jest okazją do poznania innych w swojej grupie. Następnie ma miejsce krótki wykład i czas na dyskusję, podczas której każdy może zadawać pytania i dzielić się swoimi opiniami z resztą swojej małej grupy. W środku kursu ma miejsce również wyjazd weekendowy z sesjami dotyczącymi Ducha Świętego.


Jaką ma formułę Alpha Online?

Spotkania odbywają się co tydzień o tej samej porze przy użyciu platformy ZOOM.
Pobierz i zainstaluj aplikację do wideokonferencji ZOOM.

Znajdź wygodne miejsce i dołącz do spotkania online koniecznie z mikrofonem i kamerką. Dane do połączenia ZOOM prześlemy na podany przy zgłoszeniu udziału adres e-mail.


Jak się zapisać na najbliższą edycję Alpha?

Zgłoś swój udział na na stronie ZAPISY NA KURS ALPHA (fioletowy przycisk na tej stronie).


O czym są wykłady?

Każda sesja zawiera inny temat, o którym później można podyskutować w małych grupach.

Sesja 1: Kim jest Jezus?

Sesja 2: Dlaczego Jezus umarł?

Sesja 3: Skąd mieć pewność co do swej wiary?

Sesja 4: Dlaczego i jak się modlić?

Sesja 5: Dlaczego i jak czytać Biblię?

Sesja 6: W jaki sposób Bóg nas prowadzi?

Sesja 7: Jak sprzeciwiać się złu?

Sesja 8: Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?

Sesja 9: Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?

Sesja 10: A co z Kościołem?


Ile to kosztuje?

Uczestnictwo w Alpha jest bezpłatne.


A co jeśli rozpocznę i nie będę chciał kontynuować?

Zależy nam na tym, aby każdy czuł się dobrze podczas spotkań Alpha. Jeżeli ktoś czuje, że nie jest to miejsce dla niego, nie musi się czuć zobligowany do ukończenia kursu.